Cuma 14 Haziran 2024
Text Size

Blok Not

Özellikle ofis ortamında gündelik notlar almak için kullanılan işlevsel reklam araçlarından birisi blok notlardır. Promosyon olarak kullanılabilen bloknotlar küçük ama işlevi büyük reklam özelliğine sahiptir. Bloknot tasarımında firmaların veya işyerlerinin amblem veya logoları kullanılır. Bu nedenle bloknotlar kurumsallığı yansıtma özelliği taşır. Kapaklı ve küp şeklinde olmak üzere değişik şekillerde olabilen bloknotlar firmalar için eşsiz tanıtım araçlarındandır. Bloknot tasarımı yapılırken şu aşamalara dikkat edilmelidir.

 

Bloknotlar farklı cilt türlerinde olabilir. Bu nedenle iyi bir cilttürü seçilerek tasarım yapılmasına dikkat edilmelidir. Kapak ve sayfa tasarımına firmanın kurumsal kimliğini yansıtacakşekilde tasarlanmalıdır. İç sayfaların yazı yazmaya uygun olmasına dikkat edilmeli vegereksiz detaylarla kullanılabilir alanın azaltılmamasına özen gösterilmelidir.

Bloknotlar çalışanların iş yaşamında kolaylık sağlayacak şekildefirmanın reklamını yansıtacak ve kurumsalını oluşturacak özellikte olmalıdır.